Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite i w szeregu przypadków zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, żeby odkryć, że są w zasadzie smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb i lokalna kiełbacha.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, lecz kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o pionierskie smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

Restaurants in Main Market

W największym stopniu przeciętnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odszukać rzeczywiście przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, czasem egzotycznych dań.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz nasycać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.