Italian Cuisine in Krakow

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany typ gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej jemy pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują rzadsze potrawy takie jak risotto, polentę i włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w menu są też mniej popularne potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i dania z różnych części kraju. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może zapominać wina. Kolacja na włoską modę z całą pewnością musi obejmować też wino. Lampka alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji reguła. Dobra restauracja włoska Kraków Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim toskańskie bolgheri, lombardyjskie oltrepo pavese a także marsala z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna mieć różnorodny wybór win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film