Fajna restauracja włoska w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Pośród licznych wariantów, które oferuje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów oraz duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom restauracja włoska, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie jedzenie

Pasty to podstawa włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. zamawiamy w restauracji Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść codziennie.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również risotto, focaccia, ravioli i szeroki wybór deserów – np. granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mascarpone i grana padano.
Zobacz film